Рецепт сиру Емменталь
2 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
- В наявності
- Код: 193
- +380 (67) 619-85-57
- +380 (66) 110-16-45
Всі рецепти на сайті ви можете переглянути безкоштовно.
При додаванні рецепту до замовлення ви отримаєте роздрукований рецепт разом із замовленням. Вартість роздрукованого рецепту – 2,00 грн.
✔️ НЕОБХІДНІ ІНГРЕДІЄНТИ:
- молоко
- закваска
- пропіонові бактерії
- фермент
- кальцій хлористий (для пастеризованого молока)
- барвник аннато
✔️ ІНВЕНТАР ТА ОБЛАДНАННЯ:
- каструля
- термометр для молока
- форма для сиру
- мішечок для сбору сиру
- друшляк
- фільтр для молока
- дренажний килимок
- піддон для сбору сировотки
- термозбіжний пакет або латекс
- пензель силіконовий
РЕЦЕПТ СИРУ ЕММЕНТАЛЬ
Приготування:
Налийте в каструлю молоко, нагрійте до 32°С. Зніміть з вогню.
Розсипте на поверхню молока закваску і пропіонову бактерію "пропіонік" . Дайте постояти 3 хвилини, щоб порошки ввібрали вологу. Обережними повільними рухами перемішайте шумівкою або ложкою. Накрийте кришкою і дайте постояти 10 хвилин.
Розчиніть фермент в 50 мл води. Додайте до молока і перемішайте. Накрийте кришкою і залиште на 40-50 хвилин.
Перевірте згусток на «чисте " відділення», якщо необхідно залиште ще на 10-15 хвилин. Як тільки «чисте відділення» досягнуто, поріжте згусток ножем або великим вінчиком. Ріжте і перемішуйте 15 хвилин, поки не досягнете розміру зерна з горошину.
Великою шумівкою або ложкою з довгою ручкою перемішуйте сирну масу 30 хвилин, підтримуючи температуру маси 30°С.
Поставте каструлю на вогонь і, постійно помішуючи, доведіть температуру сирної маси до 45°С. Процес нагрівання повинен бути довгим – 30 хвилин. Не нагрівайте масу занадто швидко!
Зніміть каструлю з вогню і продовжуйте повільно перемішувати масу ще 30 хвилин. Перевірте консистенцію – наберіть в руку сирне зерно і стисніть. Сирне зерно повинно злипатися, але якщо трохи натиснути знову розпадатися
Перестаньте перемішувати, дайте масі постояти 5 хвилин, щоб сирне зерно осіло на дно. Злийте сироватку через форму. Вистеліть форму марлею. Перекладіть сирне зерно у форму.
Накрийте форму кришкою і закутайте, щоб підтримувати тепло. Можна також поставити форму в каструлю і в духовку та підтримувати там температуру 30°С.
Поставте форму під прес і пресуйте 10 хвилин з вагою 8 кг. Вийміть сир з форми і зніміть марлю. Перезагорніть сир у марлю, намагаючись робити якомога менше складок. Знову покладіть сир у форму, поставте під прес. Пресуйте з вагою 15 кг 12-15 годин при кімнатній температурі.
Вийміть сир з форми, зніміть марлю, покладіть у розсол і соліть 24 години при температурі 12°С. Переверніть сир у розсолі і знову залиште на 24 години при температурі 12°С.
Вийміть сир з розсолу і підсушіть на дренажному килимку 2 дні при кімнатній температурі, щоб скоринка стала абсолютно сухою. Під час сушіння періодично перевертайте сир, щоб він висох з усіх боків рівномірно.
Покладіть сир на дозрівання в кімнату (або спеціальний холодильник) з температурою 10-12°С і вологістю 85%. Залиште дозрівати при таких умовах на 2 тижні. Кожен день сир необхідно перевертати і протирати розсолом (1 ст. л. солі на 1 л води). Після того як Ви протерли сир розсолом, необхідно протерти його рушником, щоб зняти надлишки вологи. Цей процес сприяє формуванню правильної твердої скоринки.
Потім сир необхідно покласти дозрівати на 1 місяць в приміщення з температурою 18-20°С і вологістю 85%. В цей період спрацьовує пропіонова бактерія, утворюючі знамениті оченята. Головка сиру роздувається і стає округлою. Для рівномірного розвитку вічок перевертайте сир кожні 2-3 дні і протирайте таким же розсолом. Не допускайте підвищення температури понад 20°С.
Через місяць сир необхідно знову помістити в приміщення з температурою 10-12 ° С, де сир повинен дозрівати не менше 3-х місяців. Вологість повинна бути близько 85%, при більш сухому повітрі скоринка і глибокий шар під нею засохне, а якщо вологість буде вищою за 85%, то може розвиватися надмірна пліснява. Якщо це сталося, протирайте сир щіткою з розчином солі та оцту *. Ви також можете змащувати скоринку оливковою олією, щоб вона не висихала. Перевертайте сир раз в тиждень. Сир може дозрівати до 1 року.
Розсіл для соління сиру: 4 літри води, 1 кг солі, 5г сухого холристого кальцію або 40 мл 10% розчину хлористого кальцію, 5 мл 6-% оцту. Хлористий кальцій сприяє створенню щільної кірки.
* Щоб зробити розчин для протирання сиру : розчиніть 1 столову ложку солі 125 мл 3%-го оцту.
Ви можете замовити закваску для сиру емменталь у нас на сайті.
- Ціна: 2 ₴